Sposoby na poradzenie sobie z długami

Bez pieniędzy nie bylibyśmy w stanie prowadzić szczęśliwego, udanego i atrakcyjnego życia. Potrzebujemy ich przecież zarówno do utrzymywania swojej rodziny, czyli płacenia za jej dom oraz wyżywienie, jak i do spełniania swoich marzeń – kupna fantastycznego samochodu bądź wakacyjnych wyjazdów. Jeżeli jednak zbyt często korzystamy z tego rodzaju udogodnień, jednocześnie nie pilnując swoich finansów, możemy niestety całkiem szybko wpaść w długi. Gdy już dojdzie do takiej sytuacji, nie załamujmy swoich rąk, a sprawdźmy samodzielnie pożyczki dla zadłużonych z komornikiem oraz inne rozwiązania, dzięki którym wybrniemy z niełatwej sytuacji życiowej.

Oczywiście większość z nas wciąż boi się tych wszystkich kredytów. Teoretycznie wiemy, że to one pozwoliłyby nam wyjść z długów, jednak przeraża nas fakt, iż tak naprawdę mogłyby one wciągnąć nas w znacznie poważniejsze kłopoty. Gdyby takiej pożyczki nie udało nam się spłacić, jej raty zaczęłyby narastać i na pewno zainteresowałby się nami komornik. Te wszystkie wady kredytów nie powinny nas jednak do nich zniechęcać. Zanim weźmiemy jakąkolwiek pożyczkę, upewnijmy się po prostu, iż będziemy mogli wywiązać się z terminu jej spłaty. Pomyślmy, czy pozwoli nam na to nasza aktualna praca i obiektywnie przeanalizujmy wszystkie fakty. Nigdy też nie bierzmy żadnego kredytu na „hurra”, będąc akurat po drodze w banku i otrzymując od niego ciekawą propozycję. Nawet jeśli oferowana nam przez jego pracowników pożyczka dla zadłużonych z komornikiem wydaje się nam niezwykle atrakcyjna, wróćmy z informacjami na jej temat do domu i przyjrzyjmy się jej na spokojnie raz jeszcze.

Czasami jednak nawet pozyskanie kredytu może być dla nas zadaniem nie do wykonania. Nikt nie zaoferuje nam nawet najmniejszych pieniędzy, jeżeli właśnie utraciliśmy pracę, nasza rodzina nie ma aktualnie żadnego źródła dochodów, a sami przebywamy na zasiłku bądź bezrobociu. Jeżeli to wszystko idealnie opisuje nasza aktualną sytuację życiową, w pierwszej kolejności postarajmy się ją poprawić. Zamiast skupiać się na pozyskaniu kredytu, zróbmy wszystko, by uzyskać nową posadę. Nie bądźmy tutaj zbyt wybredni i nie unośmy się honorem. Osoby, które twierdzą, że w Polsce nie da się znaleźć pracy, zazwyczaj po prostu zbyt wiele od niej oczekują. A żadna robota nie hańbi, dlatego możemy spokojnie zająć się nawet sprzątaniem czy kelnerowaniem, jeżeli pozyskamy dzięki temu jakiekolwiek pieniądze. Starajmy się też pracować jak najczęściej, nawet w trakcie weekendów, by w szybki sposób podreperować swój domowy budżet i dzięki temu nie musieć sięgać po żadne kredyty.

Możemy więc podążyć dwoma drogami w momencie wpadnięcia w długi. Prywatne pożyczki od prywatnych ludzi weźmy w sytuacji, gdy nie będziemy potrafili znaleźć żadnej pracy lub nie będziemy zdolni do jej wykonywania np. z powodu choroby bądź trudnej sytuacji rodzinnej. W każdym innym przypadku zmuśmy się do roboty, choćby nawet nie była ona spełnieniem naszych marzeń. Każda praca to przecież dodatkowe pieniądze.

Dodaj komentarz