Pożyczki prywatne vs pożyczki bankowe

Nawet jeśli jesteśmy zadowoleni ze swojego życia zawodowego, ponieważ zarabiamy takie pieniądze, które pozwalają nam spokojnie i przyjemnie funkcjonować, z powodu pewnych sytuacji możemy jednak nagle utracić swoją pracę. Wtedy będziemy potrzebować szybkiej gotówki, podobnie jak w przypadku pojawienia się nagłej choroby czy jeszcze innego, nieprzewidzianego wypadku. Szukając zatem instytucji, które w tych momentach mogłyby nam pożyczyć pieniądze, natrafimy na tradycyjne banki oraz prywatne firmy. Zobaczmy więc, które z ich propozycji będą lepsze – sprawdzone pożyczki prywatne czy może jednak znane nam już dobrze kredyty bankowe?

Bardzo możliwe, iż zdarzyło nam się już starać o kredyt w zwykłym banku. Zapewne nie wspominamy tego zbyt dobrze i kojarzymy, że zajęło nam to dosłownie parę ładnych tygodni. Przez pierwsze dni starania się o kredyt musieliśmy regularnie odwiedzać wybraną placówkę i wręczać jej coraz to dziwniejsze dokumenty. Bank zażądał od nas zaprezentowania podstawowych dokumentów osobowych, ale także zaświadczenia o dochodach, rozmaitych umów podpisywanych z pracodawcami czy nawet aktów związanych z naszą rodziną. Samo odnalezienie tych wszystkich papierów było dla nas problematyczne, dlatego gdy już przekazaliśmy je instytucji, mieliśmy nadzieję, iż teraz sprawy nabiorą szybszego tempa. Tak jednak nie było, bo na odpowiedź banku czekaliśmy dobrych parę miesięcy, podczas których musieliśmy radzić sobie bez odpowiednich pieniędzy.

Gdybyśmy natomiast od razu spróbowali sięgnąć po pożyczki prywatne bez zaświadczeń o dochodach, na pewno nie stracilibyśmy tak wiele czasu. Mogąca je nam udzielić instytucja z całą pewnością nie żądałaby od nas przedstawienia tak wielu różnorodnych dokumentów. Nie musielibyśmy prezentować jej naszego zaświadczenia o dochodach, zatem nawet jeśli utracilibyśmy pracę, wciąż moglibyśmy poprosić ją o jakiś kredyt. Pożyczka prywatna oferuje nam przy tym błyskawicznie pieniądze, dlatego sprawdza się wręcz idealnie w tych kryzysowych, nagłych sytuacjach. Jeśli zatem kiedykolwiek się w nich znajdziemy, bo np. nagle zachoruje nam dziecko i będziemy musieli przeznaczyć spore pieniądze na jego leczenie, od razu zgłośmy się po pożyczkę do instytucji prywatnej. Dzięki niej pieniądze trafią na nasze konto w ciągu nawet paru minut liczonych po czasie, w którym prześlemy firmie wypełniony formularz.

Te wszystkie wady i zalety poszczególnych ofert kredytowych powinny nas w stu procentach przekonać do usług instytucji pozabankowych. Oczywistością jest, że jeśli pożyczka prywatna bez zaświadczeń o dochodach nigdy nie była przez nas brana, obawiamy się, iż sięgając po nią, możemy w jakiś sposób się narażać. Jeśli jednak dokładnie przeczytamy umowę podpisywaną ze swoją instytucją, na pewno wszystko pójdzie po naszej myśli i bez problemu oddamy pożyczone pieniądze.

Dodaj komentarz