Pożyczki na 500+, zasiłek rodzinny i alimenty.

Wprowadzenie przez rząd programu pięciuset złotych otrzymywanych na dziecko (500+), bardzo pozytywnie wpłynęło na sytuację finansową dużej liczby wielodzietnych, a zarazem do tej pory ubogich rodzin. W przypadku braku pracy czy innych tego typu kłopotach, kwota ta zdecydowanie nie wystarczy nawet na pokrycie kosztów rachunków (gaz, prąd, woda), a co dopiero na jedzenie i podstawowe tego typu wydatki. Pięćset plus otwiera przed nami jednak inne sposoby na przetrwanie trudnej sytuacji.
Wraz z wprowadzeniem tego programu znalazło się wiele firm oferujących nam pomocną dłoń a mianowicie:
– pożyczka na zasiłek 500 plus,
– kredyt na 500+.
Przyjrzyjmy się co dokładnie jest nam oferowane. Rodzajów tego typu pożyczek jest cała gama, a różnią się one między innymi:
– wielkością udzielonego nam kredytu (od stu złotych do nawet co zaskakujące dwudziestu pięciu tysięcy złotych,
– czasem jaki mamy na spłatę zaciągniętego zadłużenia (waha się on w zależności od firmy i pożyczonej kwoty w zakresie od trzydziestu dni do trzydziestu sześciu miesięcy),
– tym, czy potrzebne do otrzymania pożyczki jest nam zaświadczenie o dochodach (uwaga niektóre firmy traktują pięćset plus jako dochód i na jego podstawie udzielą nam kredyt o który się ubiegamy),
– istotnym elementem weryfikacji naszej osoby może byś sprawdzanie naszej historii kredytowej (negatywne jej rozdziały z naszej przeszłości niekoniecznie muszą oznaczać utratę szans na pozytywne rozpatrzenie wniosku niektóre firmy pomimo złej historii kredytowej pozytywnie rozpatrzą złożone przez nas podanie),
– by zapewnić mam dodatkowy komfort, przynajmniej w przypadku nie których ofert wszystkie formalności możemy załatwić w formie online, czyli przez internet bez wychodzenia z domu.
Nie można zapominać o RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania, a mówiąc w bardziej prostym i zrozumiałym języku jest to całkowity koszt kredytu jaki jest przez nas ponoszony, wyrażony jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w czasie roku. Również w tym wypadku wachlarz jej wartości jest olbrzymi od zera procent (tylko w przypadku pierwszej pożyczki i bycia nowym klientem) do nawet prawie dwóch tysięcy procent. Warto także zwrócić uwagę na całkowitą kwotę przewidzianą do zapłaty. Składa się ona z elementów takich jak:
– opłata rejestracyjna,
– całkowita kwota pożyczki,
– czas obowiązywania umowy,
– oprocentowanie,
– opłata przygotowawcza,
– prowizja
– odsetki kapitałowe,
– RRSO.
Jeszcze jednym sposobem na uporanie się z kłopotami wynikającymi z braku pieniędzy może okazać się pożyczka na zasilek rodzinny i alimenty. Zasady ich przyznawania są bardzo podobne do tych udzielanych na pięćset plus. Jeżeli więc jesteś osobą pobierającą zasiłek rodzinny lub otrzymujesz alimenty od ojca/matki swojego dziecka/dzieci, masz prawo na tej podstawie ubiegać się o ten typ kredytu.
Warto jednak przed podjęciem takiej decyzji policzyć swoje wydatki i dochody, by mieć pewność, że będziemy w stanie spłacić zaciągnięty w tą metodą dług i będzie on dla nas pomocą, a nie źródłem kolejnych kłopotów.

Dodaj komentarz