Pożyczka prywatna od prywatnego inwestora

Dla wszystkich osób, które nie spełniają warunków pozwalających na uzyskanie klasycznej pożyczki, pożyczka prywatna to z pewnością niezwykle atrakcyjny produkt. Aby dostać klasyczny kredyt od banku, trzeba posiadać bardzo wysoką zdolność kredytową. W przypadku giełdy pożyczek ma ona również znaczenie, jednak nie tak duże jak w przypadku banków. Inwestorzy udzielający pożyczek muszą mieć oczywiście dostęp do informacji, dzięki którym będą w stanie ocenić, czy dany pożyczkobiorca spłaci powzięte zobowiązanie finansowe. Jednakże, osoby działające na giełdzie pożyczek prywatnych nie sprawdzają historii kredytowej w sposób bardzo dokładny. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest prosta: nie posiadają do tego odpowiednich narzędzi.

Z powyższych informacji można w sposób jasny wywnioskować, że na otrzymanie pożyczki prywatnej mogą liczyć nawet osoby, które posiadają zadłużenie. Oprócz tego do jej otrzymania są również uprawnieni klienci o bardzo niewielkich zarobkach. Bardzo często dzieje się tak, że dzięki zastrzykowi gotówki w postaci pożyczki prywatnej takim ludziom udaje się uporać z dokuczliwymi problemami finansowymi. Warto jednak pamiętać o tym, aby być ostrożnym, ponieważ w sytuacji, gdy nie posiada się wysokich dochodów a jednocześnie ma się niespłacone zobowiązania, nie warto decydować się na kolejne pożyczki – może się to bowiem skończyć bardzo źle. Warto pamiętać o tym, aby być ostrożnym i zadłużać się na kwoty, które jest się w stanie spłacić w określonym w umowie terminie.

Pożyczka taka, jak każde inne zobowiązanie powinno zostać udokumentowane na piśmie. Ma to za zadnie zabezpieczyć nie tylko interesy pożyczkodawcy, ale przede wszystkim pożyczkobiorcy. Także dokładnie jest to uregulowane w kodeksie cywilnym, bowiem zawarty tam zapis jasno wskazuje, że każda pożyczka, która wynosi więcej niż 500 złotych powinna być zawarta na piśmie. Aczkolwiek nie zakazuje to sporządzenia stosownej umowy, jeżeli kwota pożyczki jest mniejsza. Podczas podejmowania się takiego zobowiązania finansowego powinniśmy przede wszystkim mieć na uwadze nasze bezpieczeństwo finansowe. Aczkolwiek od każdej reguły, tak samo i od tej są pewne wyjątki, a należy do nich zaliczyć sytuację podczas której obie strony wyrażą zgodę na nie zawieranie umowy pożyczki. Gdyż takie sytuacje często mają miejsce, gdy między pożyczkobiorcą, a pożyczkodawcą występuje więź na podłożu rodzinnych lub przyjacielskim. Strony pożyczki prywatnej powinny ustalić przede wszystkim wysokość odsetek, termin spłaty zobowiązania, jak również ewentualne zabezpieczenie finansowe na wypadek niemożności spłaty zobowiązania. Praktyka zabezpieczenia pożyczki prywatnej staje się coraz szerzej stosowana.

Decydując się na kredyt bankowy, jesteśmy skazani na poddanie się wszystkim procedurom, często skomplikowanym i wiodącym przez zawiłe drogi, a przy tym przygotowanie obszernej dokumentacji i cierpliwe czekanie na werdykt. W przypadku kredytów o znacznych kwotach możemy być pewni, że bank dokładnie prześwietli naszą historię i finanse — to akurat nie powinno dziwić, przecież nikt nie pożyczy nam pieniędzy na „piękne oczy”. Natomiast sprawy wyglądają zgoła odmiennie w przypadku pożyczek od osób prywatnych. Możemy liczyć na bardziej indywidualne podejście i zrozumienie naszej sytuacji. Jeżeli zdecydujemy się na pożyczkę od konkretnej osoby fizycznej, to możemy ponadto ustalać wszystkie warunki, a w przypadku komplikacji — wznowić negocjacje. Jeżeli spóźnimy się z płatnością, to pożyczkodawcy prywatni podejdą do problemu łagodniej. Bank na pewno przekaże sprawę do windykacji i cała maszyna biurokratyczna ruszy, narażając nas na dodatkowe koszty kredytowe.

 

8 komentarzy do wpisu „Pożyczka prywatna od prywatnego inwestora”

  1. Witam jestem zainteresowany pożyczka w wysokości 30.000zł. Moje dochody 4.200 zł Zgadzam się na wszystkie warunki Mój nr. tel. 881347157

  2. Witam jestem zaiteresowany pozyczką w wysokości 30.000 . Moje dochody to 4200 zł. Zgadzam się na wszystkie warunki. Mój nr . tel 881347157

  3. Witam
    Potrzebuję 50 tysięcy złotych w rozłożeniu na raty, okres 5-6 lat.
    Moje źródła dochodów wynoszą około 3800 zł.
    Czy jest możliwość uzyskania pożyczki i na jakich zasadach?

Dodaj komentarz