Pożyczki prywatne dla zadłużonych oraz te z dojazdem do domu klienta.

Na rynku pożyczek istnieje ich wiele odmian. W tym artykule przedstawimy te z dojazdem do domu klienta oraz te, które mają niższy próg wymogów, które musi spełnić potencjalny pożyczkobiorca. Oto krótkie ich opisy.

Pożyczki prywatne z dojazdem do domu nie są powszechnie stosowane. Usługi takie świadczy tylko kilka firm. To zdecydowanie ukłon dla klientów, którzy nie są biegli w obsłudze komputera. W dobie powszechnej cyfryzacji nie można zapomnieć o ludziach starszych i stroniących od wynalazków technologii. Firmy świadczące takie pożyczki po kontakcie z klientem umawiają się na konkretny termin. Na wizytę zabierają dwa komplety dokumentów. W razie potrzeby pomogą też je wypełnić. Po sprawdzeniu danych z dowodu osobistego podpisują umowę z klientem i wypłacają pieniądze. Spłacanie rat odbywa się w taki sam sposób. Pracownicy firm pożyczkowych przyjeżdżają, aby odebrać należność za aktualną ratę.
Pożyczka prywatna z dojazdem do domu to bardzo komfortowa opcja. Banki nie proponują takich rozwiązań — a z pewnością chętnie korzystaliby z nich seniorzy.

Na rynku funkcjonują też podmioty finansowe mające nieco niższe wymagania wobec klientów. Pożyczki bez baz z komornikiem to szansa dla osób zadłużonych na otrzymanie dodatkowego zastrzyku finansowego. Większość firm nie udziela na tej zasadzie kredytu, ale na rynku znajduje kilka, które akceptują zadłużenie pożyczkobiorców. Proces otrzymania pieniędzy jest taki sam. Główną różnicą polega na tym, że firmy godzą się na negatywną historię kredytową lub jej celowo nie sprawdzają. To ryzykowna polityka dlatego nie jest to powszechnym rozwiązaniem.

Żaden bank nigdy nie zdecydował się na wprowadzenie takiego standardu. Zapewne są za to odpowiedzialne wygórowane standardy bezpieczeństwa i brak zgody na jakiekolwiek ryzyko. Sytuacja ludzi może różnie się ułożyć, a pilne wydatki dotyczą nawet tych z komornikiem lub negatywna historia w bazach informacji kredytowych.
Rynek nie znosi próżni, więc istnieje na nim wiele firm świadczących różne usługi.

Dodaj komentarz